HISTORIE PROJEKTU

založeno: 1996
zakladatel a umělecký vedoucí: Jasan Jošt Ještěrka

žánr: alternativní pop-folk

Hrajeme výhradně autorské, a zásadně českojazyčné skladby, převážně v durové tónině, bez použití klávesových nástrojů a syntezátorů!

Dryáda byla původně založena jako neziskový projekt s pevně danými zásadami za účelem SBLIŽOVÁNÍ lidí s přírodou a jejím hlavním úkolem mělo být ZVIDITELNĚNÍ a PODPORA českých neziskových organizací či občanských sdružení zaměřených na ochranu přírody, dále nezávislých ochránců přírody, projektů na vzdělávání veřejnosti (zejména dětí a mládeže) v oblasti ekologie, alternativní medicíny a společenských věd, projektů na obnovování a šíření lidových řemesel a ručních prací a v neposlední řadě vyznavačů zdravého životního stylu.

Dnes je Dryáda především hlásnou troubou Solidárního komunitního systému. Její ekologická a osvětová úloha však zůstává prakticky nezměněna. Rádi svým hudebním vystoupením či virtuálním postem podpoříme/zviditelníme ušlechtilé myšlenky a smysluplné projekty, které nejsou ekonomicky motivovány, politicky angažovány nebo finančně dotovány státem, nedejvesmír Evropskou unií, či jinou komerční nebo vládní, egosystémovou institucí.

ČLENOVÉ KAPELY a hosté


  HUDBA, TEXTY / ZPĚV, BARYTONOVÁ KYTARA

  ZPĚV, HOUSLE / ZOBCOVÁ FLÉTNA, KYTARA

 

Ve dvou však ani zdaleka nejsme kompletní. Kdysejší představu jedenáctičlenného ansámblu nejspíš ještě dlouho nenaplníme, ovšem pár spoluhráčů by nám v dohledné době přišlo velmi vhod.

Jelikož je Dryáda ženského rodu a její písně jsou minimálně ze dvou třetin psány pro ženské hlasy, přáli bychom si, aby v jejím složení převažoval ženský prvek, proto při výběru dalších spolučlenů - muži ať laskavě prominou - zcela přirozeně upřednostníme muzikantky.

Aktuálně poptáváme šikovnou flétnistku (zobcová flétna) a druhou vokalistku v jedné osobě, stejně tak jako někoho, kdo ovládá řemeslo basové (kontrabas / basová kytara) a perkusní (veškerá přenosná otlučina), všechny s vlastním vybavením (vyjma kontrabasu - ten máme k dispozici). A v budoucnu rozhodně neodmítneme ani zručnou a usměvavou niněristku. ☺ Ale nepředbíhejme...