Rok založení: 1996

Hrajeme NOVOKVĚTINOVÝ LIDOVÝ POP, který lze blíže specifikovat jako směsici folku, pop-rocku a tradičních indiánských rytmů s příměsí reggae a prvků české lidové hudby.

Hrajeme výhradně autorské skladby, zásadně českojazyčné, převážně a účelově v durové tónině, bez použití klávesových nástrojů a syntezátorů.


   Dryáda  vznikla původně jako neziskový projekt s pevně danými zásadami za účelem sbližování lidí s přírodou a jejím hlavním úkolem mělo být zviditelnění a podpora českých neziskových organizací či občanských sdružení zaměřených na ochranu přírody, dále nezávislých ochránců přírody a vyznavačů zdravého životního stylu, projektů na vzdělávání veřejnosti (zejména dětí a mládeže) v oblasti ekologie, alternativní medicíny a společenských věd, projektů na obnovování a šíření lidových řemesel a ručních prací. 

Dnes je především melodickým ztělesněním Solidárního komunitního systému a jeho sociálně-transformačních principů, její ekologická a osvětová úloha však zůstává víceméně nezměněna a její  poslání  nadále platné.


            Co se týče umělecké stránky projektu, kdysejší představa jedenáctičlenného, plně funkčního ansámblu byla v průběhu uplynulých let nemilosrdně rozdrcena zdejšími maloživotními poměry na bezhvězdný prach, z něhož se nyní snažíme poslepovat alespoň větší polovinu původně zamýšlené sestavy.
              Proto také naléhavě  poptáváme další spoluhráče (viz níže), bez nichž se v žádném případě neobejdeme.

ČLENOVÉ KAPELY

p o p t á v á m e

PERKUSE / (ZPĚV)

p o p t á v á m e

DVOJITÁ INDIÁNSKÁ FLÉTNA

p o p t á v á m e

ZPĚV (DRUHÁ VOKALISTKA)

p o p t á v á m e

KLASICKÁ KYTARA / (ZPĚV)

p o p t á v á m e

KONTRABAS / BASOVÁ KYTARA


Obecné požadavky na členy kapely nalezneš zde.